Współczesne media

Z ikoną AMEN przez współczesne media do młodego człowieka.
Ikona Amen znana jest nie tylko w tym kraju, w którym została wykonana. Dzięki mediom trafiła z Dani niemal na każdy kontynent świata. Ewangelizacja w mediach to sposób by spotkać młodego człowieka. Bo właśnie w mediach w sieci jest młodych najwięcej i o każdej możliwej porze. Każdy człowiek ma swoją drogę, autostradę lub ścieżkę do Boga. I to jest super, że każdego z nas Bóg prowadzi inaczej. Jedni mają do przejścia wiele lat by zrozumieć co jest w życiu najważniejsze i że nie są to pieniądze, podróże ale Bóg, który JEST Miłością. 

Uczymy się od starszych bo mają doświadczenie i wiele przemierzonych dróg. Ale uczą też nas dzieci. Ale o tym, że dzieci wiedzą lepiej przekonani są rodzice i Ci którzy z dziećmi dużo rozmawiają. O tym co najważniejsze czyli o  codziennej Eucharystii, która jest autostradą do Nieba i o codziennej modlitwie różańcowej, która jest najpotężniejszą bronią w walce ze złym duchem uczy nas pewien nastolatek. 
Nazywa się Carlo Acutis.  Został beatyfikowany 10. października 2020. To chłopak na medal. Odważny 15 latek. Odważny, ale nie arogancki czy wulgarny. Odważny bo umiał przyznawać się do błędów. Zwyczajny bo jak większość chłopaków w XX wieku lubił gry na komputerze. Dzięki uważnemu oku Księdza Proboszcza, który dostrzegł jego szczególne umiejętności informatyczne zaczął tworzyć i prowadzić parafialną stronę internetową. W sieci gdzie było większość jego rówieśników zaczął pisać o tym co dla niego najważniejsze czyli o Jezusie i Jego Matce Maryi. Dzielił się wiarą jak codziennym chlebem. Szczególnie wyszukiwał opracowania o cudach eucharystycznych i posyłał to w świat wirtualny by ewangelizować i zapraszać innych do odkrycia żywego Boga w Eucharystii i Adoracji.

Eucharystia jest autostradą do nieba.

Jaką drogą idziesz ty do nieba?


Nie wiemy ile osób w ten sposób powróciło do Jezusa i nie musimy tego wiedzieć. Ważne staje się przesłanie i odwaga tego nastolatka, który tam gdzie są ludzie czyli w przestrzeni wirtualnej siał Ewangelię. Lubił to co proste więc bardzo szybko zaprzyjaźnił się z Maryją. Każdego dnia odmawiał różaniec. Zapraszał Maryję w swoją codzienność. Szczególnie pamiętał i przypominał o wezwaniach z Fatimy do pokuty i codziennej modlitwy różańcowej. I tak przy Jezusie i Maryi szybko dorósł do Nieba. Maryję nazywał najpiękniejszą i jedyną kobietą swojego życia. Zawierzył Maryi swoją czystość i temu dziś daje świadectwo młodym, którzy bardzo upadają w dziedzinie czystości. A kiedy odmawiał różaniec mówił, że ma randkę z Maryją. Przez doświadczenie cierpienia jako 15 letni chłopiec powrócił do Domu Ojca. Swój ból odchodzenia z tego świata w tak młodym wieku ofiarował w intencji papieża, kapłanów oraz o nawrócenie grzeszników.

Życie bł. Carla to piękna historia, choć dla rodziców śmierć dziecka zawsze jest pewnym bólem i ogromną stratą. Carlo stał się też przewodnikiem dla najbliższych. 

A dla Ciebie po przeczytaniu tej historii kim staje się ten młody błogosławiony?


Może zachęci Ciebie do napisania posta na fb czy wiadomości na instagramie o Maryi? Może podasz dadej wiadomość o przesłaniu IKONY AMEN. Bł. Carlo był zwyczajnym czyli normalnym żyjącym wiarą na co dzień nastolatkiem. Nie miał duchowej schizofrenii bo zawsze był sobą. Kościół obchodzi dzień ewangelizacji w mediach – dlaczego?. Bo zaprasza nas do tego bł. Carolo Actus. Podaj dalej Dobrą Nowinę o Bogu, który żyje i kocha Cię.

Katarzyna Szulc SBDNP /Dębica- Polska
Nie bój się dawać świadectwa wiary w Boga i odwagę innym do bycia radosnym i prawdziwym apostołem Chrystusa.  

Miej odwagę iść pod prąd i zawierzyć Bogu, tak jak Maryja. Chwyć Jej dłoń, a Maryja pomoże ci pokonać wszystkie trudnośc, gdy oddasz się Jej w opiekę i poprosisz o pomoc.

Razem z Maryją pragniemy wielbić Boga, niosąc z pośpiechem radość Ewangelii na wszystkie zakątki ziemi i dając świadectwo wiary w Boga z motywem Ikony Amen. 

„Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39)

Pragniemy utworzyć ŻYWĄ IKONĘ ze świadectw - zdjęć z ikoną Amen na ŚDM w Lizbonie w 2023. Te świadectwa chcemy udokumentować na telebimie w formie ŻYWEJ IKONY AMEN.

Dołącz do nas!

Wstań i idź dając świadectwo z radością i pośpiechem, 
tak jak Maryja.
s. Teresa/Terzja Piekos SBDNP