O ikonie

Ikona ma głęboką symbolikę obrazów i mówi do nas.

Co to jest IKONA?

Ikona nie jest zwykłym obrazem. Ma ona wiele symboli i każdy z nich ma swoje znaczenie. Można powiedzieć, że ikona jest jak książka napisana specjalnym językiem, językiem modlitwy.
Ikona zawsze pokazuje tematykę religijną, wizerunki świętych lub sceny z ich życia. Mają one pomagać wiernym w modlitwie.

Czy słyszałeś kiedyś o ikonie utworzonej z kropek?

Tak, to może dziwne się wydaje, ale taka ikona naprawdę istnieje i nazywa się Ikona Amen. Ta ikona została wykonana w Danii przez młodzież z 30 krajów z parafii świętej Anny w Kopenhadze pod kierownictwem s.Terezji/Teresy Piękoś. Dania reprezentuje wiele narodowości, dlatego dzięki włączeniu się młodych katolików z różnych stron świata powstała Ikona Amen. Potrzeba było dłuższego czasu, aby na modlitwie, w sercu i myślach z pomocą Ducha Świętego utworzyć wyobraźnię ikony maryjnej, a potem dopiero zaprosić młodzież do wykonania tego dzieła. Pragnieniem autorki było wyrażenie Bożych planów wobec nas ludzi na całym świecie, tęsknoty Boga za nami i roli Maryi w dziele Bożego Zbawienia.  Kropki oznaczają wszystkich ludzi na świecie, każdy może się tam odnaleźć. Tu jest miejsce dla wszystkich, tylko trzeba rzeczywiście popatrzeć i znaleźć, gdzie jest moje miejsce, gdzie ja tam jestem. Ta mała kropeczka to także Ty i ja. Patrząc na ikonę, widzimy ręce Boga, który trzyma cały świat. Wyobraź sobie, że te ręce Boga chcą ciebie przytulić, bo Bóg Cię tak bardzo kocha. Oko Boga patrzy na ciebie, Bóg cię widzi wszędzie, tęskni za tobą i tak bardzo pragnie, abyś ty SAM też tego pragnął.

Świat, który Bóg stworzył jest w świetle, ponieważ Bóg nas stworzył jako swoje dzieci i my mamy być światłością świata. To znaczy, że jesteśmy powołani do życia z Bogiem w radości i pokoju czyli do wiecznego szczęścia z Bogiem. Bóg tak ukochał wszystkich ludzi, że wybrał Maryję na Matkę Swego Syna Jezusa, który przyszedł na ziemię, aby zbawić każdego człowieka. To jest Boży plan zbawienia. Jego miłość idzie dalej, daje nam wolną wolę, abyśmy sami mogli decydować i dokonać wyboru.

Poza okręgiem ziemi jest ciemność, która wzbudza w nas grozę i strach. To życie bez Boga, które jest pustką - wypełnia mrok, lęk i trwoga.

Popatrz i pomyśl, co ta ikona naprawdę mówi do ciebie? 
Czy wiesz, że do ciebie naprawdę mówi Bóg?


Czy słyszysz, jak Bóg woła ciebie po imieniu: 
„Kocham ciebie .... ponad wszystko”?

Ty jesteś moim ukochanym synkiem, Ty jesteś moją ukochaną córeczką.

Tak, jesteś ukochanym dzieckiem Boga, jesteś powołany do świętości, do wiecznego szczęścia z Nim. Ojciec w Niebie pamięta o tobie w każdej chwili i potrzebuje ciebie do zrealizowania swojej zbawczej misji.

Bóg pragnie, abyś Ty mógł  być Jego narzędziem tak jak Maryja, aby także ciebie posłać do innych ludzi, żeby wszyscy poznali Chrystusa i byli zbawieni.

Czy Ty jesteś gotowy odpowiedzieć TAK na Boże wezwanie?

Popatrz na Ikonę Amen. Ona też powstała na modlitwie i ma głębie w sobie.
Ikona Amen opowiada nam, że
 • Bóg

  patrzy na nas
 • Bóg

  NAS KOCHA
 • Bóg

  Tęskni za nami
 • Bóg

  Jest wśród nas
 • Bóg

  Zbawia Nas
 • Bóg

  Nas posyła
 • Bóg

  Mówi do Nas
Wsłuchaj się w to, co Bóg chce tobie powiedzieć. Otwórz swoje serce, abyś poczuł Jego obecność, Jego ogromną tęsknotę Boga za tobą, Jego czułość i nieskończoną miłość do ciebie. Patrz na tą ikonę i czytaj. Daj sobie dobry czas na to.

W dzisiejszym świecie tempo jest szalone i ciągle nam brakuje czasu. czy zastanawiałeś się dlaczego tak się dzieje właśnie u ciebie? Może warto się zatrzymać tu pomyśleć, po co to wszystko?

za czym ja tak gonię, co jest najważniejsze w moim życiu ?
Czego ja pragnę w życiu? 

Szukasz sensu w Twoim życiu?

Każdy człowiek pragnie być kochany, ale nie każdy wie i pamięta o tym, że BÓG jest prawdziwą Miłością i TYLKO BÓG może zaspokoić nasze dążenia do osiągnięcia prawdziwego szczęścia, którym jest ZBAWIENIE, czyli życie z Bogiem na wieki.

Jezus jest sensem
Twojego i mojego życia.

Każdy z nas ochrzczony jest powołany do bycia apostołem, dawania świadectwa o Jezusie. 
Właśnie ta ikona ma nam o tym przypominać i pomóc być takim znakiem w naszym otoczeniu.
Poczuć swoją wartość, akceptację, że Bóg mnie kocha.
W środku Ikony znajduje się Maryja, której wzrok skierowany jest na Jezusa. Jezus jest CENTRUM. Powierz Mu swoje plany. Powiedz Amen tak jak Maryja. Maryja poprowadzi Ciebie do Jezusa. Maryja odgrywa ważną rolę w historii zbawienia. Bóg umiłował Maryję i wybrał na Matkę swojego Syna. Dzięki Amen, które Maryja wypowiedziała na Boże plany, "Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami". Amen Maryi zmieniło losy świata, czas się wypełnił, oczekiwany przez wieki Mesjasz przyszedł na ziemię, ABY ZBAWIĆ ŚWIAT. 

Maryja pragnie, aby Jezus był poznany i pokochany na całym świecie. Razem z Maryją pragniemy iść razem z radosną Nowiną na cały świat.

Czy zastamlawiales się kiedyś nad tym,
jaką misję Bóg przygotował dla ciebie do spełnienia?
Czy jesteś otwarty i chętny to wykonać?

Dołącz do nas!