Projekt wodny w Kamerunie

Złączeni w modlitwie

Ikona „AMEN” wspiera misję ewangelizacyjną Kościoła w świecie podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM)

Grupa Duńskich Młodych Katolików  z parafii świętej Anny w Kopenhadze w Danii wykonała Ikonę Amen w 2017 do celów ewangelizacyjnych w myśl haseł na ŚDM w Panamie w 2019 i Lizbonie 2023.

Ikona Amen jest ikoną misyjną i narzędziem do ewangelizacji, aby wspierać dzieła misyjne na świecie.

Ikona wyraża Maryję jako osobę całkowicie otwartą na Boga, Jej całkowite „tak”, jej całkowite „Amen” (stąd nazwa ikony). Maria pospieszyła do domu Zachariasza, aby zaopiekować się Elżbietą. Przesłanie ikony zachęca nas do troski o ludzi w potrzebie.

Aby szerzyć wiedzę o ikonie „AMEN”, a tym samym o roli Maryi w dziele zbawienia człowieka, wykonaliśmy koszulki z nadrukowaną ikoną AMEN. Kilka tysięcy z nich jest obecnie rozsianych po wielu krajach. Koszulka jest wizytówką Międzynarodowej Wspólnoty Rodzin, która powstała przy parafii św. Anny w Kopenhadze w 2020. Wspólnota rodzin wyraża Kościół jako rodzinę Bożą rozproszoną po całym świecie, zjednoczoną jednak tą samą wiarą katolicką.

W ramach ewangelizacyjnego projektu z ikoną „AMEN”pomagamy różnym krajom na misjach.

Obecnie pomagamy misjom w Afryce.

KAMERUN

Współpracę  rozpoczęliśmy w 2021 roku z Prowincją Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kamerunie, którzy niosą Dobrą Nowinę o zbawieniu człowieka przez Boga i czynią wszystko co możliwe aby każdy człowiek do którego docierają, odnalazł godność Osoby Ludzkiej. A w Kamerunie żyją ludzie bez dostępu do wody pitnej.

Do współpracy z Ojcami Oblatami pomógł kleryk z Kamerunu, który studiował w seminarium oblackim w Obrze. Kiedy zobaczył Ikonę AMEN, bardzo się nią zachwycił i nawiązał kontakt z grupą w Danii, która za nią stoi. Tam powiedziano mu, że ikona jest narzędziem ewangelizacji, a grupa chce ją wykorzystać jako wsparcie dla misji Kościoła w świecie. W ten sposób został nawiązany kontakt z  Misjonarzami Oblatami w Kamerunie.

Projekt budowy studni Misjonarzy Oblatów w Kamerunie dotyczy wody. Woda jest symbolem życia. Jak wyraża to ps.42: „Jak jeleń pragnie żródlanej wody, tak moja dusza tęskni za Tobą, Boże”. Każda pojedyncza istota ludzka ma wartość absolutną i jest cenna w oczach Boga.

Dlatego każdy człowiek od momentu poczęcia musi być zawsze postrzegany jako podmiot, który należy szanować, czcić i kochać dla niego samego. „Kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije” – mówi Jezus (4,37). Każdym gestem w dostarczeniu ludziom czystej wody, rozbudzamy ich tęsknotę pragnienie Boga żywego. Patrząc na ikonę, widzimy Maryję jako tę, która prowadzi nas do Boga żywego, swojego Syna, Jezusa Chrystusa, Zbawiciela.

Maryja szła do studni i służyła Jezusowi czystą wodą, i właśnie ICON AMEN, ukazuje Maryję jako tę, która sama pragnie i prosi "róbcie wszystko", aby każdy człowiek na ziemi miał dostęp do wody czystej. Bez wody nie ma życia.

Przy spotkaniu z Jezusem, chyba każdy z nas chciałby usłyszeć te słowa: „Byłem spragniony, a daliście mi pić”.(Mt. 25,35)

Dzięki inspiracji Ikony „AMEN” pragniemy z pomocą Maryi śpieszyć ludziom w potrzebie, tak jak ONA.

Jeśli tęsknisz za Bogiem i kochasz bliźniego, możesz potwierdzić to swoim świadectwem troski o biednych wspierając  finansowo projekt budowy studni w Kamerunie.

Dar serca można przekazać na konto misyjne Ojców Oblatów w Poznaniu

w Polsce z dopiskiem Kamerun Icon Amen.

Gorąco dziękujemy za każde wsparcie. Bóg zapłać.

Rachunek PolskiRachunek w Kamerunie
IBAN PL18102040270000120200317198
PROKURA MISYJNA MISJONARZY OBLATOW MARYI NIEPOKALANEJ
OSTATNIA 14 POZNAN 60-102
IBAN: FR0220041000010806072W02094
BIC: PSSTFRPPPAR
Domiciliation: La Banque Postale - Centre Financier 75900 Paris CEDEX 15
Procure Des Missions BP 75
00000 CM-GAROUA CAMEROUN

Dziękujemy!