Piękny dzień - Matka Kościoła

Święto Maryi, Matki Kościoła, obchodzone w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dzień ten został wybrany dlatego, że Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności Kościoła.

Święto Maryi, Matki Kościoła, obchodzone w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dzień ten został wybrany dlatego, że Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności Kościoła. Matka Najświętsza Maryja przeżyła w Wieczerniku wraz z Apostołami zstąpienie Ducha Świętego na Kościół. Od tej chwili Maryja, Wspomożycielka Wiernych i Matka Kościoła towarzyszy Kościołowi. Maryja jest Matką Kościoła. Jest ratunkiem i pomocą dla wiernych, którzy pobłądzili. Ogromnym pragnieniem Maryi jest, aby ratować ludzkość od zagłady. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich, aby oddać się Maryi w Jej opiekę, zawierzyć wszystkie wasze dzieci i całą rodzinę. Ikona Amen jest IKONĄ ZAWIERZENIA
się Bogu przez Maryję.
Pod płaszczem Maryi możemy się czuć bezpiecznie. Nie bójmy się dawać świadectwo naszej przynależności do Boga, do Kościoła .